Trójstyk i Istebna z Wisły - krótki spacer | Nocleg Wisła Apartament BelwederSKI - rezerwacja noclegów

Trójstyk i Istebna z Wisły - krótki spacer

Aktualności 1 Maja 2020

Co to jest trójstyk? Jest to miejsce styku trzech granic: Polski, Słowacji i Republiki Czeskiej. Apartament Belwederski Wisła proponuje wam króciutki, pięciokilometrowy spacer. Zwróćcie jednak uwagę, że w trakcie tego spaceru minimum trzykrotnie będziecie przekraczać granicę więc oczywiście musicie sprawdzić, czy wirus już pozwala na takie eskapady.

Wasza wyprawa zaczyna się z parkingu podziemnego przy Apartamencie BelwederSKIm. Do Istebnej Jaworzynki, gdzie jest pierwszy punkt, dojedziecie przez Wisłę Czarne i Kubalonkę. Tutaj zostawiacie samochód na końcowym parkingu i utwardzoną, asfaltową drogą, z zakazem ruchu dojdziecie już do trójstyku. Po drodze podziwiacie sielskie krajobrazy i bez trudu docieracie do samego trójstyku. Znajduje się on na samym dole jaru (Wawrzaczów Potok), stanowiąc środek okręgu opisanego na wierzchołkach trójkąta równoramiennego. Po każdej z trzech stron granic znajdziecie pamiątkowe tablice lub elementy drobnej infrastruktury turystycznej.
Z tego miejsca możecie zawrócić ale polecamy troszkę dłuższy spacer i zrobienie niewielkiego kółka. Po drodze będziecie podziwiać Most Valy, odwiedzicie czeski bar lub restaurację i szlakiem wrócicie na polską stronę granicy.

Pamiętajcie, że nocleg w Wiśle jest w Apartamencie BelwederSKI i po drodze możecie odwiedzić jeszcze zabytkowy kościółek na Kubalonce. Wracając do apartamentu zawsze znajdziecie prywatne miejsce parkingowe.

udostępnij
do góry