Wisła | Nocleg Wisła Apartament BelwederSKI - rezerwacja noclegów

Wisła

MIASTO WISŁA - NOCLEGI

Każdy zna Zakopane i Wisłę, ponieważ są to jedne z najpopularniejszych ośrodków wypoczynku zimowego i letniego Polaków.  Dla tych którzy coś słyszeli ale nie więdzą gdzie leży - to podpowiadamy, że miasto Wisła znajduje się w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim.

To tutaj ma swoje źródła rzeka Wisła - królowa polskich rzek. 

Samo miasto nie jest duże, bo tylko 11 tys mieszkańców, ale za to niezwykle urokliwe, a specyficzna lokalizacja i klimat, ściągają do Wisły dużo aktywnych turystów. Turyści znajdują noclegi w apartamentach i hotelach położonych w 7 dzielnicach Wisły:

Historycznie leży na Śląsku Cieszyńskim. Samo miasto Wisła położone jest w głębi Beskidu Śląskiego. Sąsiaduje z gminą Brenna, Ustroń, Szczyrk, Radziechowy-Wieprz i Milówką oraz gminą Istebna, a na zachodzie z Czechami.

Najwyższe wzniesienia w okolicy Wisły to Barania Góra (1220 m n.p.m.) oraz Stożek Wielki (978 m n.p.m.).

Widok z Baraniej Góry

Wisła - miejscowość turystyczno-wypoczynkowa.

Położenie, klimat, uroki krajobrazu, dobra infrastruktura wraz z drogami dojazdowymi oraz życzliwość mieszkańców zachęcają Polaków i coraz większą grupę zagranicznych turystów do wypoczynku w Wiśle. 

Turyści, przyjeżdżający do Wisły, mają przez cały rok do swojej dyspozycji 100 km szlaków turystycznych, które nie są tak strasznie oblegane jak w Tatrach. Są to trasy turystyki pieszej i rowerowej o różnej skali trudności. W Wiśle znajdują się również odcinki dla turystyki rodzinnej, taki jak Szlak Spacerowy Pętlą Cieńkowską.

trasa turystyki rodzinnej - małe dzieci

Zima w Wiśle jest wymarzona dla fanów białego szaleństwa: 

  • Przepiękne trasy dla narciarstwa biegowego i zjazdowego;
  • 18 wyciągów narciarskich;
  • 7 wyciągów krzesełkowych;
  • Oświetlone i ratrakowane trasy zjazdowe;
  • Sztuczne dośnieżanie;
  • 5 skoczni narciarskich.

zima w Wiśle - stok narciarski Klepki

Pasjonaci narciarstwa biegowego mogą się realizować na terenie Ośrodka Sportowego Jonidło, a także na profesjonalnych trasach zarządzanych przez Polski Związek Narciarski na Kubalonce.

Rezerwuj Apartament BelwederSKI Wisła

Wisła posiada bogatą bazę turystyczno-wypoczynkową jednak to Apartament Belwederski swą lokalizacją i wysokim standardem może spełnić Twoje oczekiwania. Zapraszamy do rezerwacji noclegów w Wiśle.

Zobacz również w Wiśle:

do góry