Rowerem po Beskidach | Nocleg Wisła Apartament BelwederSKI - rezerwacja noclegów

Rowerem po Beskidach

Przez Wisłę przechodzą następujące trasy rowerowe:

  • szlak rowerowy niebieski Wiślana Trasa Rowerowa
  • szlak rowerowy czerwony Czerwona trasa rowerowa nr 24 (Pętla rowerowa Euroregionu Śląsk Cieszyński)
  • szlak rowerowy czerwony Główny Karpacki Szlak Rowerowy (621 km)
  • Międzynarodowy Szlak Rowerowy Greenways Kraków - Morawy - Wiedeń

Dla amatorów większego wysiłku (MTB) polecamy:

  • Trasa MTB Beskid Śląski: Ustroń - Czantoria - Stożek - Przełęcz Kubalonka - - Wisła - Trzy Kopce - Orłowa - Ustroń (53 km)
  • Trasa MTB Beskid Śląski: Lipowa-Ostre - Skzyczne - Malinowska Skała - Lipowa-Ostre (22 km)
  • Trasa MTB Beskid Śląski: Węgierska Górka - Glinne - Magurka Wiślańska - Barania Góra - Kamesznica-Złatna - Węgierska Górka (30 km)
  • Trasa MTB Beskid Śląski: Zwardoń - Koniaków - Barania Góra - Skrzyczne - Żywiec (42 km)

Dla rodzin z dziećmi polecamy małą Wiślańską wyprawę rowerową:

Proponowana rodzinna trasa rowerowa ma zaledwie 20 kilometrów. Jej niewielka długość wynika z wysokości, jakie trzeba pokonać bo będzie to 430 metrów przewyższeń, ale pamiętajcie, że na rodzinnej wyprawie zawsze rower możesz podprowadzać pod górę. Jako punkt startowy proponujemy oczywiście nasz apartament. Zjeżdżacie ze wzniesienia i kierujecie się w lewo a następnie w prawo na wodospad w Wiśle Malince. Od tego miejsca pedałujecie pod górę za drogą prowadzącą do Wisły Czarne i za chwilkę mijacie farmę pstrągów a niedługio dalej zaporę na rzece Wiśle.

Tuż za zaporą znajduje się skrzyżowanie z drogowskazem kierującym w prawo, do pałacyku prezydenta. Mijacie zabudowania pałacyku i dalej wąską asfaltową drogą wspinacie się w stronę przełęczy Kubalonka.

To długi, trzykilometrowy i w miarę trudny podjazd, jest on jednak w całości asfaltowany ...

... oraz o niewielkim natężeniu ruchu więc spokojnie dacie radę :-). Na tym odcinku  podjedziecie na wysokość ponad czterystu metrów.

Tuż przed szóstym kilometrem trasy droga się rozwidla, na prawo asfaltowa a na lewo żwirowa. Jest tu też niewielki parking. Wy jedziecie w lewo, wzdłuż czerwonego szlaku - w kierunku Szarculi. Przed Wami kilka kilometrów przyjemnej, prawie płaskiej drogi do Stecówki. Na polanie zobaczcie piękna panoramę Trójwsi beskidzkiej. 

Rowerem po beskidachDalej poruszacie się czerwonym szlakiem w stronę doliny Wisełki. To tutaj czeka waszą rodzinkę niewielki odcinek jazdy terenowej, ale nawet 10 latka dała mu radę (oprócz 2 mniejszych fragmentów gdzie jednak zeszła z roweru). Ta trasą docieracie do dna doliny i wyjeżdżacie z powrotem na asfalt. Prowadzi on w stronę schroniska na Przysłopie. Dalsza droga w dół to już czysta przyjemność. Zjeżdżacie wprost do Czarnego. Tuż przed tym zanim zobaczycie zalew odbijacie w prawo aby tym razem od drugiej strony objechać zalew oraz zatrzymać się w pięnym punkcie widokowym.

Jadąc dalej nie musicie przejeżdzać przez zaporę ale dalej jadąc prosto też dojedziecie do apartamentu belwederskiego mijając wspaniałe źródło z krystalicznie czystą wodą.

  • Dystans: niewiele ponad 20 km i około 432 metrów przewyższeń
  • Czas: ok. 2 godzin

Rezerwuj nocleg Wisła

do góry