Nocleg przy skoczni w Wiśle | Nocleg Wisła Apartament BelwederSKI - rezerwacja noclegów

Nocleg przy skoczni w Wiśle

Nocleg na Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2018/2019 w Wiśle Malince.

Jest to już 40 sezon Pucharu Świata, który wystartuje już 17 listopada 2018 na skoczni im. Adama Małysza. Juz teraz masz szansę wynająć apartament w pobliżu skoczni narciarskiej i nie martwić się dojazdem, korkami, miejscem parkingowym przy skoczni.

Z apartamentu BelwederSKI masz tylko 800 metrów do skoczni.

 

Rezerwując nasz apartament w Wiśle Malince masz możliwość śledzenia rywalizacji drużynowej i indywidualnej w pucharze świata. Po zawodach nocnych powrót do ciepłego apartamentu to tylko formalność, ponieważ masz tylko 10 minut spacerkiem od skoczni.

Informacje o skoczni narciarskiej w Wiśle Malinceskocznia wisła malinka

Skocznia w Wiśle Malince została zbudowana już w 1933 roku. Jej pierwotnym rekordzistą był Mieczysław Kozdruń, który wylądował na 41 metrze. Może nie jest to jak na dzisiejsze czasy zawrotna odległość ale warto zwrócić uwagę, że było to w roku 1933. Kolejnym odnotowanym rekordzistą zostałe Stanisław Marusarz, który w roku 1952 skoczył 78 metrów.

W bardziej nam bliskich czasach, jeszcze przed pełną przebudową na "Malince", przy punkcie K-105 nowy rekord osiągnął  Wojciech Skupień, który podczas Mistrzostw Polski wylądował na 112,5 metrze.

Każdy fan skoków pamięta lub słyszał jednak o tych pechowych i strasznych chwilach na skoczni w Malince gdy 1960 roku na K-70 Zdzisław Hryniewiecki w trakcie przygotowań olimpijskich źle wyszedł z progu i spadł na zeskoku wprost na plecy. 

Skocznia w Wiśle Malince została w pełni zmodernizowana w 2008 roku. Teraz jest drugą co do wielkości skocznią w Polsce i spełniającą międzynarodowe wymogi FIS. W tym roku są montowane dodatkowe osłony przeciwwiatrowe.

Od 2010 roku na skoczni w Wiśle-Malince odbwają się konkursy FIS Grand Prix, a pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zostały tu przeprowadzone w styczniu 2013 roku. Od tej pory co roku zimą i latem na skoczni w Wiśle odbywają się zawody najwyższej międzynarodowej rangi.

SAMĄ SKOCZNIĘ W WIŚLE MOŻESZ PODZIWIAĆ Z TARASU APARTAMENTU BELWEDERSKI.

Skocznia narciarska w Wiśle-Malince jest również dostępna jako obiekt do zwiedzania.

 • godziny otwarcia codziennie w godzinach 10:00 - 18:00
  • wyciąg krzesełkowy uruchamiany jest co pełną godzinę lub dla grup powyżej 15 osób
 • Cena wjazd wyciągiem:bilet w dwie strony (góra/dół) 8 zł 
  • dzieci do 5. roku życia - bezpłatnie
  • grupy powyżej 15 osób - 6 zł
  • bilet w jedną stronę 4 zł
  • dzieci do 5. roku życia - bezpłatnie
  • bilet na Pętlę Cieńkowską 10 zł

Wstęp na skocznię oraz parking przy samej skoczni jest bezpłatny ale parking obok skoczni są w prywatnych rękach i ich właśiciele żerują na niewiedzy turystów. JEDŹ DO SAMEJ SKOCZNI !!! Tam jest GRATIS (oczywiście poza zawodami).

a już teraz rezerwuj apartament w Wiśle przy skoczni.
Rezerwuj nocleg Wisła

do góry