Wisła Nowa Osada | Nocleg Wisła Apartament BelwederSKI - rezerwacja noclegów

Wisła Nowa Osada

To nie tylko doskonale działający wyciąg narciarski z koleją krzesełkową ale i dzielnica Wisły. Nowa Osada leży na południowy wschód od centrum miasta. To tu jest niewielka zapora na rzece Wiśle i zalew. Jest to najwyższa (sztuczna) kaskada w górnym odcinku Wisły.

Właśnie w dzielnicy Wisła Nowa Osada zlokalizowany jest Apartament BelwederSKI.

Do stoku Nowa Osada z Apartamentu BelwederSKI macie tylko 1,2 km, a do Parkingu przy stoku 800 metrów.

Możecie tam skorzystać z 4-osobowej kolei linowej oraz 3 wyciągów dla narciarzy i snowboardzistów. Trasy na stoku Nowa Osada są przeznaczone zarówno dla osób średnio zaawansowanych jak i do nauki jazdy (do nauki polecamy jednak Klepki). Wszystkie trasy narciarskie są naśnieżane i dobrze oświetlone. Zapraszamy w sezonie zimowym codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00.

Stok narciarski Nowa Osada

W sezonie letnim na Nowej Osadzie

Od sierpnia na Nowej Osadzie można wypożyczyć HULAJNOGI GÓRSKIE - MONSTERROLLER. Posiadają szerokie gumowe koła i dobre hamulce tarczowe. Jest to bezpieczny i zarazem bardzo ciekawy sposób spędzania wolnego czasu. Więc nie macie na co czekać - ruszajcie na wyciąg Nowa Osada ... wprost z Apartamentu BelwederSKI.

Tu też można wypożyczyć górski trzykołowiec - rower zjazdowy trikolka, który jest bardzo stabilny, posiada oddzielne hamulce na tylne koła.

hulajnoga górska Nowa Osada

Infrastruktura turystyczna z Wisła Nowa Osada

Turystyczne szlaki piesze z Apartamentu BelwederSKI:  

  • na Przełęcz Kubalonkę 1 godz., z powrotem 45 min.;
  • na Smerekowiec 1.15 godz., z powrotem 1 godz.;
  • na Zielony Kopiec grzbietem Cienkowa 2.45 godz., z powrotem 2 godz.;
  • do Wisły Głębce przez Kozińce - 1 godz., z powrotem 1 godz.

W pobliżu Apartamentu BelwederSKI jest Izba Pracy Twórczej Jana Kocyana

Jest to niezwykłe miejsce, gdzie w drewnianej chałupie z 1930 roku (z Wisły Czarne) została utworzona Izba Pracy Twórczej Jana Kocyana. Wystawiają tu swoje prace rzeźbiarze, malarze, hafciarki i koronkarki z Beskidu Śląskiego oraz z terenu Zaolzia. Izba Pracy Twórczej to wspaniały zabytek architektury drewnianej, który doskonale łączy historię ludową z warsztatem współczesnego twórcy.
Dom otoczony jest kwiatami i ziołami oraz odtworzoną dawną pasieką pszczelarską. Wszystkie ule są obite tradycyjnym sposobem przy użyciu kory.

Zarezerwuj już dziś Apartament BelwederSKI w Wisła Nowa Osada i korzystaj ze wszystkich udogodnień lokalizacyjnych.

do góry